Новий Ранок

Кожен унікальний

Боротьба та правозахист

Доступ до правди

Платформа для надсилання електронних запитів розпорядникам інформації відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації”. Заходьте, питайте, дізнавайтесь цікаві факти.

 

 

 

 

 

Журналісти проти корупції

Якщо ви зазнали утиску в результаті неправомірних дій чи бездіяльності влади – тут нададуть безкоштовну юридичну допомогу в різних сферах: корупція, волонтерство, підприємництво, культура, туризм, освіта, спорт, медицина, громадські організації, учасники АТО, переселенці, засуджені, інвестиції та розвиток, кредити, журналісти, соціальні, житлово-комунальні, земельні та інші питання. Моніторять і контролюють діяльність державних службовців, суддів, працівників пенітенціарної системи, прокуратури, правоохоронних органів, відповідних міністерств і відомств. Реєструють, розслідують та розголошують факти корупції і злочинної діяльності державних службовців. Здійснюють відеофіксацію судових засідань.

 

Фундація 101

Захищають права й свободи українців. Розробляють IT-рішення для розв’язання суспільних проблем.

 

 

 

 

 

Інститут психолінгвістичних досліджень

Проводять незалежну експертизу продуктів усного та писемного мовлення різного спрямування (тексти, публікації в ЗМІ та Інтернеті, рекламна продукція, слогани, товарні знаки, тексти нормативно-правових актів, договори), яка допомагає вирішенню конфліктних ситуацій у справах пов’язаних із: захистом честі, гідності та ділової репутації (образа, наклеп); звинуваченням у даванні або взятті хабара; захистом авторських прав на наукові праці, літературні твори та інші продукти інтелектуальної власності; захистом патентних прав, прав на товарні знаки та найменування, інші об’єкти інтелектуальної власності; дослідженням рекламних текстів, гасел, слоганів; тлумаченням суперечливих положень у документах (договорів, заповітів, розписок, наказів).

 

 

Координаційний центр з надання правової допомоги

Безкоштовна юридична допомога. На сайті ви знайдете адреси центрів у вашому населеному пункті.

 

 

 

Дріжджі

Слідкують за тим, щоб заклади громадського харчування та роздрібної торгівлі не порушували мовного закону. Допомагають громадянам в захисті порушених споживацьких прав.

 

 

 

 

 

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ)

Моніторять порушення прав людини з боку правоохоронців. Проекти: Real Stories Production (студія створює фільми про права людини, організовує культурні події), Просвітництво (інформація про те, як поводити себе з поліцією в різних життєвих ситуаціях, які права держава гарантує людині, та як зробити щоб поліція їх дотримувалася), Кампанія “Поліція під контролем” (моніторинг і виявлення недоліків у роботі поліції).

 

 

 

 

 

Мережа правового розвитку

Тут ви можете отримати безкоштовну онлайн-консультацію юристів і взяти участь у програмах партнерів.

 

 

 

 

 

Відсіч

Громадянський рух, що виник як реакція на новоприйдешній режим Януковича та пов’язані з ним антиукраїнські та соціально-економічні деградаційні тенденції. Борються із наслідками.

 

 

 

 

 

 

 

Доступна та якісна правова допомога в Україні

Проект має на меті впровадження системи безоплатної правової допомоги (особливо для представників вразливих верств) та підвищення рівня обізнаності населення щодо прав на отримання безкоштовної допомоги.

 

 

 

 

 

Незалежні

Борються з корупційними та мовними порушеннями. Надають безкоштовний юридичний супровід у разі порушення ваших прав.

 

 

 

 

 

Право і Демократія

Надають безкоштовну юридичну допомогу. Слідкують за адміністративними, житлово-комунальними, судовими реформами.

 

 

ZMINA. Центр прав людини

Надають підтримку журналістам та організаціям, що піднімають питання правозахисту. Проводять майстер-класи, тренінги, медіа-заходи, ведуть освітній курс із прав людини і дитини. Проводять конкурси для журналістів та надають міні-гранти для підвищення професійних стандартів у сфері прав людини і недискримінації.

 

 

 

 

И так поймут

Спільнота, яка допомагає споживачам боротися за свої права. Якщо будь-яка компанія відмовляє вам в обслуговуванні державною мовою, хамлять, кривляють, знущаються, принижують — вам сюди. По Закону України, продаж товарів і послуг в Україні має ОБОВ’ЯЗКОВО здійснюватись українською мовою. “Л” — логіка.

 

 

 

 

 

 

Українська Фундація Правової Допомоги

Надають безоплатну правову допомогу, просувають культуру “pro bono” в Україні, підтримують і розвивають мережу юридичних клінік і залучають їх до системи надання БПД. Організовують навчання для покращення обізнаності громадян щодо захисту власних прав.

 

 

 

 

 

Pro Bono

Надають громадським рухам та ініціативам безкоштовну юридичну підтримку.

 

 

 

 

 

 

Асоціація ОСББ “Альянс відповідальних власників”

Надають правову допомогу тим, хто її потребує, зокрема у створенні і діяльності ОСББ. Здійснюють експертизу законодавчих ініціатив. Стежать за діяльністю органів державної влади.

 

 

 

 

 

 

Конфедерація вільних профспілок України

Захищають права працівників будь-якої сфери. Об’єднують незалежні (вільні) профспілкові організації в різних галузях і регіонах України.

 

 

 

 

Правозахисний центр

Надання правової допомоги; правова освіта; захист та відновлення порушених прав; правова допомога учасникам АТО, ВПО, вразливим верствам населення.

 

 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Надають безоплатні юридичні консультації для організацій громадянського суспільства (ОГС) та громадських активістів, представляють їх інтереси в суді. Проводять тренінги та семінари на теми: стратегічне планування, лідерство, представництво та захист інтересів, антидискримінаційні практики, демократичні процедури в діяльності ОГС, ефективне управління, розвиток місцевих громад і територій, участь громадськості в прийнятті рішень, залучення фінансування. Підтримують ЗМІ на теми: забудова й планування територій, доступ до містобудівної інформації, незаконні забудови, участь громадськості в прийнятті рішень центральних органів влади й органів місцевого самоуправління.

 

Територія успіху

Правовий захист. Надання громадянам необхідних знань, умінь та навичок для захисту власних прав та інтересів.

 

 

 

 

 

MART

Надають безкоштовну правову допомогу, зокрема дітям, соціально вразливим групам, особам, які зазнали дискримінації у сфері трудового права. Займаються навчанням та просвітництвом у сфері прав людини, адвокацією, моніторингом дотримання прав, проводять кампанії, акції для громадських активістів, організацій громадянського суспільства, державних та місцевих органів влади, і всіх бажаючих.

 

 

 

Права людини

Захищають права людей з інвалідністю, соціально незахищених громадян (малозабезпечених осіб, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, людей похилого віку, біженців, внутрішньо переміщених осіб в ході анексії Криму й військового конфлікту на Донбасі, ветеранів війни, в тому числі учасників АТО). Борються з корупцією в галузі державних закупівель на місцевому, регіональному та державному рівнях. Організовують проекти, спрямовані на поліпшення якості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та органами державної влади.

 

 

Ми Українці

Створюють “Гуманітарно-правові центри” для надання безоплатної правової допомоги у всіх областях України. На сайті діє “Правова допомога онлайн”. Проводять культурно-мистецькі заходи, конкурси, фестивалі, соціальні проекти та ін.