Новий Ранок

Кожен унікальний

Екологія та енергетика

Україна БЕЗ сміття

Папір, пластик, скло, метал і органічні відходи – цінна вторсировина. Якщо всі українці будуть збирати їх окремо і передавати на переробку, ми будемо заощаджувати: гроші, природні корисні копалини, енергію, воду. Проект організовує: автомобіль, який їздить по місту, до якого ви можете підносити своє “сміття” на переробку; проводять інтерактивні лекції для вчителів, школярів, студентів, підприємств, ОСББ та інших категорій населення; перетворюють пластикові кришки на корисні предмети. Також піклуються про стан питної води, чистоти повітря у містах, небезпечні викиди підприємств у природні водні мережі та ін.

 

 

Стале домогосподарство

Навчання навичкам сталого стилю життя, ведення домогосподарства, що допоможуть заощадити ваші кошти і тим самим збережуть ресурси планети.

 

 

 

 

 

 

 

 

Компола

Перетворіть ваше сміття і відходи у добриво за допомогою компостера!

 

 

 

 

 

 

Екомапа

Інтерактивна мапа, на якій ви можете лишати заявки про стихійні сміттєзвалища. Цю інформацію Мінприроди відправляє до місцевих органів влади, які відповідають за своєчасну ліквідацію сміття.

 

 

 

Зелений Птах

Тут ви можете підсісти на відповідальне ставлення до вашого сміття. Адже сміття – це не кінцева точка, а вторинний ресурс для втілення нової ідеї. Не викидайте все у смітник. Дізнайтесь, як ви можете зберігати чистоту нашого простору, сортуйте, віддавайте, економте на нових речах. Також на сайті є магазин екотоварів.

 

 

 

 

Утилізація енергозберігаючих ламп

Тут ви дізнаєтесь куди можна віднести для подальшої утилізації ртутьвмісні відходи: відпрацьовані енергозберігаючі та люмінесцентні лампи, розбиті термометри, тонометри та ін.

 

 

 

Батарейки, здавайтеся!

Мережа збору батарейок в Україні. Одна пальчикова батарейка забруднює 20 кв. м землі або 400 л води важкими металами. Свинець – високотоксичний для людини та тварин. Провокує розумову відсталість та захворювання мозку. Цинк – накопичується в організмі. Може викликати недокрів’я, затримку росту та безпліддя. Ртуть – вражає нервову, травну та імунну системи. Входить у список із 10 найбільш небезпечних забруднювачів.

 

 

 

EcoTown

Ресурс про альтернативну енергетику в Україні. Тут ви знайдете багато порад і прикладів як покращити своє життя і зекономити гроші.

 

 

 

 

 

Let’s do it, Ukraine!

Щорічна всеукраїнська соціально-екологічна акція з прибирання та благоустрою засмічених зелених зон та місць громадського відпочинку. В рамках акції відбуваються: обласні форуми “Взаємодії та розвитку“, тренінги “Еко-лідер“, місяць екологічного кіно, всеукраїнський екологічний фестиваль “ЧИСТОFEST“.

 

 

 

 

Greencubator

Технічні, соціальні та економічні інновації для розумної, сталої енергетики. Освіта, підприємництво та медіа-ініціативи для зміни вашого життя та навколишнього середовища.

 

 

 

 

 

Теплі Міста

Переваги енергоефективності, всі можливі втілення енергоощадних заходів та отримання субсидій.

 

 

 

 

 

Екологічна Сотня

Допомагають країні, проводять екологічні лекції для школярів. Захищають конституційне право кожного на безпечне для життя та здоров’я довкілля, та на відшкодування за порушення цього права (стаття 50 Конституції України).

 

 

 

 

 

Інтерактивна карта проектів з енергоефективності та ВДЕ

Інтерактивна карта України відображає енергетичні проекти, що перебувають на різних стадіях реалізації, потенційні проекти з докладною інформацією по кожному окремо, та про ресурсний потенціал місцевості. Також тут є законодавство України в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики. Окремо створена Інтерактивна карта на допомогу інвестору у сфері відновлюваної енергетики (ВЕ), де позначені ще й електричні підстанції розподільчих мереж.

 

 

Зелена Хвиля

Сайт екологічних новин про розвиток екологічних технологій, як зробити свій бізнес екологічно відповідальним, як розвивається екологічна свідомість в політиці, освіті, науці, культурі й побуті. Поради допоможуть вам платити менше, більш ефективно використовувати природні ресурси, знизити ваш негативний вплив на довкілля. Для охочих працювати в екосфері – є рубрика “Вакансії“.

 

 

 

 

Зробимо Україну Чистою

Напрямки: благоустрій та урбаністика (висаджують дерева, прибирають парки і сквери, встановлюють та відновлюють дитячі та спортивні майданчики); роздільний збір та переробка вторсировини; ековиховання (проводять уроки в школах і садках, розвиваючі заняття); “зелена енергетика”.

 

 

 

 

КліматІнфо

Актуальна інформація про зміни клімату зрозумілою і цікавою мовою. Новинки технологій, експертні оцінки, прогнози, анонси подій, кліматична політика, зелена економіка. Також організовують різні екологічні проекти.

 

Екоклуб

Зелена енергетика, енергоефективність та енергозбереження, антиядерний рух, зміни клімату. Здійснюють інформаційно-просвітницькі та практичні заходи, відслідковують і впливають на діяльність влади, розповсюджують неупереджену інформацію з питань охорони довкілля та енергетики. Також вони є представництвом WІSE/NІRS в Україні і постійним активним членом українського антиядерного руху. Прагнуть запобігти будівництву нових атомних реакторів в Україні.

 

 

 

Клуб сталого розвитку “Південна ініціатива”

Впроваджують місцеві ком’юніті-програми зі сталого розвитку, ефективного використання енергії. Здійснюють інформаційно-просвітницькі та практичні заходи, розповсюджують неупереджену інформацію з питань сталого розвитку, охорони довкілля, енергетики та візуального мистецтва.

 

 

 

 

 

Чисті схили

Тут можна змінити свій життєвий простір на краще, жити у чистому, красивому і комфортному середовищі.

 

 

Світ освіт

Створюють безпечне і чисте довкілля завдяки впровадженню інноваційної, безперервної, інтегрованої та інклюзивної освіти.

 

 

 

 

 

Екодія

Організовують майстерні, лекції, акції, флешмоби, кінопокази тощо. Працюють на захист природних територій, біорізноманіття, попередження глобальної зміни клімату та негативних наслідків енергетичного сектору.

 

 

 

 

 

Наш дім – Манява

Борються зі зміною клімату (енергозбереження, енергоефективність, використання відновлюваних джерел енергії, скорочення викидів парникових газів). Забезпечують доступ до безпечної питної води.. Розвивають екологічний туризм та зелену економіку. Впроваджують управління водними ресурсами за басейновим принципом. Охороняють і відновлюють пов’язані з водою екосистеми. Оберігають малі річки.

 

Зелений Ліхтарик

Організовують природничі екскурсії, лекції та тематичні зустрічі. На їхніх заходах ми можете пізнавати природу через спостереження, дослідження і власні відчуття.

 

 

 

 

Еколтава

Влаштовують кінопосиденьки та дивляться розумне кіно абсолютно різного спрямування: класичне та сучасне, художнє та науково-популярне, соціально-політичне та розважальне, і звісно екологічне. Створили карту пунктів прийому вторсировини у Полтаві, куди ви можете здавати: акумулятори, макулатуру, батарейки, ртутні (енергозберігаючі) лампи, термометри, ПЕТ-пляшки, алюмінієві бляшанки та пляшки, поліетилен, стрейч-плівку, РР-ящики (з-під фруктів), скляні пляшки та склобій, автошини та відпрацьовану гуму. Займаються екологічним просвітництвом, вчать сортувати сміття, вболівають за енергозбереження та 100% відновлювані джерела енергії.

 

 

Розвиток Волині

Цілі: відсутність бідності й голоду, гарне здоров’я, якісна освіта, чиста вода та належні санітарні умови, відновлювана енергія, гідна праця та економічне зростання, інновації та інфраструктура, сталий розвиток міст і спільнот, відповідальне споживання, боротьба зі зміною клімату, збереження екосистем морів та суші, мир та справедливість.

 

 

 

 

Асоціація природоохоронних територій України

Підтримка і об’єднання природоохоронних територій України, підвищення рівня управління природно-заповідним фондом, екологічна просвіта населення, сприяння реалізації Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного біорізноманіття і Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України.

 

 

Українська Кліматична Мережа

Інформація про зміну клімату і пов’язаних з цим екологічних, економічних, технологічних, соціальних, політичних і інших проблем. Беруть участь у розробці законодавчих і інших нормативних актів України. Організовують громадський контроль за використанням міжнародної фінансової допомоги Україні, що надається для вирішення питань пов’язаних із зміною клімату й виконанням вимог міжнародних кліматоохоронних конвенцій і інших рішень.

 

 

 

Природа України

Портал з інформацією про природні об’єкти, об’єкти флори й фауни України, рідкісні види тварин і ті що потребують допомоги, рослини і рослинні угруповання.

 

 

 

 

Інститут енергоефективності України (ІЕЕ)

Ефективне використання енергії та альтернативної енергетики в Україні.

 

 

 

 

 

 

Червона книга України

Основний документ про сучасний стан рідкісних і зникаючих тварин і рослин. Деградація довкілля, викликана інтенсивною господарською діяльністю людини, призвела до масштабних зрушень у природних екосистемах, наслідком чого є зменшення чисельності або зникнення багатьох видів тварин, рослин і грибів. Вжиття своєчасних заходів охорони дикої фауни і флори дозволяє призупинити негативні процеси руйнування навколишнього природного середовища та відновити стан популяцій вразливих видів до безпечного рівня.

 

 

Київський Міський Будинок Природи

Тут проходять виставки живопису, флористики, фіалок, кактусів, співочих птахів, орхідей, акваріумних риб та рослин. Проходять заняття любительських секцій для дорослих, проводяться загальноміські природоохоронні акції до Дня довкілля, Всесвітнього дня Землі, Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища та інших природоохоронних свят. Також тут влаштовують семінари й тематичні зустрічі для учнівської молоді та педагогів.